Winner List

My Sassy Girl Watch & Win Contest

Grand Prize

Name
Sharon Pang Xie Mei

Consolation Prizes

Name
Nurul Fithrah Binti Husain
Dhorifah Bt Zainuddin
Tan Wye Inn
Santhiya May Yee
Loretta Lim
Inneke Fiona Sari
Jennifer Clarencia
Daphne Chin Hui Jie
Maria Anastasia Artvelia Perdana
Yudhani Diah Permanayani
Alex Ting Bojiew
Diana Idris
Anna Yap Chien Pei
Kok Mee Hong
Ghaida Nasya
Agita Lani Roverina
Tie Mei Chuo
Elaine Choong Kar Man
Victoria Ow Sue Rey
Lee Seow Yun
Adela Puspita
Tan Su Ping Tricia
Tan Siew Han
Nor Amaleena Mazlan
Amanda Rochima Hadi
Elizabeth Tahlita
Nurul Amniyyah binti Azhar
Aini Akmalia Abdul Karim
Yang Huiyi
Sherlia Chandra

ONE Scoop X Eric Nam Ticket Giveaway

Name
Ivy Teu Bu Yun
Chong Yi Ping Jovin
Zhihui Goh
Siti Zaliha
Doreen Lim

The Ultimate ONE Experience Contest

Grand Prize

Name
Koh Yi Wei

Consolation Prizes

Name
Ismah Naqiyyah
Nata Lia
Goretti Bouphan Devi Wardoyo
Amin Irfan Bin Masri
Zahra Darda Zerlinda
Okta Wulandari
Tri Apriliani
Angelica Setiady
Allis Alzira Binti Norisham
Mutia Salma Rosa
Rizkita Kurnia Sari
Vicky Amalia
Annisa Devyana Dewi
Syamimi Aina Binti Jafril
Lee Moi Fong Linda
Rusti Qonitah Aisyah
Nik Syariza Natasha Binti Nik Hamidi
Khairun Saffiah
Sufira Binti Ahmad Shah
Nur Desslinna Cheah
Vinessa Irene Kusuma
Hanan Syahidah
Jessica Murthy
Latifa Dinnar Octavianingrum
Nur Aida Sakinah Binti Mustafa
Siti Maisarah Bt Muhamad Fauzi
Yurita Ronauli
Angela Lay
Dewanty Wido Retno

I Want to Meet 4th Prince Lee Joon Gi with ONE! Contest

Grand Prizes

Name
Chan Geng Pei (Claris)
Nur Ashyla Binti Mohd Jalil
Lim Liping Fiona
Ho My Xuan
Ooi Sze Jia Dawn
Lee Yuen Mei
Seow Yen Yik
Chia Wen Yan
Seet Kai Li
Rae Tan

Consolation Prizes

Name
Shahirah Binte Suid
Chong Yi Ping Jovin
Wan Marlini Wan Abdul Rahman
Nur Syafiqah Sulaiman
Sharon Tan
Huee Ru Chong
Nur Aishah Bte Mohamed Z
Halimahtul Saa'diah Binte Mohamed Sadon
Choy Chew Hui
Munifa Shaza

I Want to Watch FTISLAND with ONE! Contest

Name
Lee Weiping
Joyce Tan
Kwek Wenfeng
Li Weiqiang
Tan Jingwen
Salina Ivan
Ng Hui Yan
Goh Huay Kee
Simone Phoon Zhi Yun
Pakkialetchumi Athiyappan

I'm the Biggest Fan of Scarlet Heart on ONE Contest

Name
Shereen Nadira Binti Jasney
Shaikha Husna Binte Mustaffa Alkhatib
Noor Arzilla Binte Noor Haidi
Nur Syakirah binti Rajali
Jemima Anak Kimi

I Want to See Park Bo Gum LIVE Contest

Name
Clarissa Pangestu
Hanan Syahidah
Rachel Danusaputra

I Want to See Rain LIVE Contest

Name
Nancy Wong
Carline Mar

I Want to See DAVICHI LIVE Contest

Name
Sherman Tan Yong Kian
Nathan Law Lai Kiat
Lee Wei Ling

I Love Scarlet Heart on ONE Contest

Grand Prize

Name
Farahana Zaini
Seng Rui Min
Ivy Chong Ai Ling
Alicia Chu Shi Voon
Bella Anastasia Situmorang

Consolation Prize

Name
Yvonne Han
Reenavaathy Kunaskaran
Eugenia Goh
Illy Jasmine Binti Izaham
Amalia Bte Azman
Chew Xin Yu Cynthia

Scarlet Heart Watch & Win Contest Winners

1st Prize

Name
Chieng Xiao Shuen

2nd Prize

Name
Mayki Marlina

3rd Prize

Name
Ngoi Pick Siah

Consolation Prizes

Name
Nur Syahmin Alya Binti Masri
Heng Xiu Jie
Madeline Yeo Yuan Wen
Nik Najiha Ayesha Binti Nik Noor Azmi
Jasmine Regina Fong Chui Hsia
Farahana Zaini
Kee Pei Qi
Chua Xin Yi
Joanne Yap Kai Yee
Chin Wai Mun
Geraldine Lee Xiao Yuan
Nur Liyana Syasya Bte Sazali
Lidya
Hanum Izzati Binti Mohamed Padzir
Mas Anak Kelambau
Ng Jin Yee
Charmaine Chu Hao Ee
Michelle Lai Kah Yan
Nur Aisyah Bte Abdul Manan
Jessica Nevina
Sifta Sari Dewi
Jovita Saras Putri
Lee Jing Wen
Nikki Efi Pertiwi
Wong Shiyun, Winnie
Cookies Toh
Chong Jia Woon
Daphne Chin Hui Jie
Cheryl Quah Shi Ying
Kirpi Diah Ayu Mrantassi

I Saranghaeyo ONE Contest

Grand Prizes

Name
Ignatia Sandra Untario
Angginta Amalia
Josephine
Maria Agustina
Raihanah Thahirah Rahayu

Consolation Prizes

Name
Hesti Prastiwi
Anggela Indah Purnamasari

Doctors Email Contest

Name
Nursakeenah Husna Bt Mohamad Riza
Farah Noor' Ain Bt Ibrahim
Ivy Chong Ai Ling
Ong Shu Yang
Tham Xin Yi
Jenny Koh
Anggraeni Lina Budiarti
Frieska Kowira
Yulia Trilolita
Nor Fatin bt Abdul Jabar

I Want A Date With Kang Ha Neul Contest

Name
Aina Liyana Bte Rashid
Nicole Low Jing Hui
Christie Lim
Nusrah Syahrain Bte Mas Ramlie
Yu Yuan Hua Cindy

Ricky Kim Poster Giveaway Contest

Name
Rebecca Lim Ying Shi
Laura Lim Ying Xian
Devina Margareth Limantara
Nur Atiqah Binti Mazlan
Nur Amirah Bahari

I Want To Meet Ricky Kim & Kids Contest

Name
Tee Xin Yi
Chew Wuat Yen
Rachel Soh
Nurhaziqah Haron
Rafidah Mohd Rasit
Samie Yeo Yi Lin
Han Bi Zhen
Ang Xinyi
Chua Cai Yun Andrea
Lim Shu Min

Please Come Back, Mister Caption Contest

Grand Prize

Name
Oh Teik Peng

Consolation Prizes

Name
Abdul Aziz Halimi Abdullah
Nur Hamizah Zahirah bt Nor’Azman
Natalie Chong Sze Ern
Sherlia
Muhammad Sabri Bin Masesukor
Nur Auni Athirah Binti Mohd Nordin
Tan Siew Han
Nina Suharni Binti Nawi
Lim Soh See Regina
Yap Ming Chong
Chen Jing Lin
Khoo Sek Tang
Amier Musstaquim Bin Sawalludin
Elicia Lim
Jason King
Grace Anna Yap
Elfira Husna Binte Madjin
Ahmat Arafik
Irsya Alia
Sia Long Qiang
Khow Jun Cong
Petrissia Teo Su Ning
Ng Hui Yan
Toh Lay Teng
Michelle Yap
Teo Ya Hui
Ira Polanita
Dian Purwanti
Tan Hui Jeng
Lim Rui Jie
Indah W.

I Love Remember on ONE

Name
Lu Hui Ying
Jennifer Wijaya
Clinton Lim Jia Rong

I Love The Gang Doctor Contest

Name
Rosalyn Danusaputra
Lim Mei Jia
Farah Noor Ain Bt Ibrahim
Wesley Tan
Gabriela
Farhana bt Abdul Barri
Sisca Dewiyani
Tang Ya Xuan Alissa

The Ultimate K-Pop Fan Contest

Name
Cerise Chua Wan Ni
Chan Si Ming
Chang Yoke Ti, Yuki
Ngor Mei Yee, May
Nur Dini Amran
Raquel Kuah Bee Ching
Siti Athirah
Amanda Tan Wei Ting
Janelle Goh
Fathin Irsalina Lee Xue Ting

Winner's list for I Love Running Man Contest

Name
Chau Foong Lang
Huan Jia Yan
Mohammad Khairul B. Mohamed Idris
Rita Puspita Sari
Darius Lam
Chua Li Juan
Fransesca Arifin
Amanda Surya
Indri Widyanti
Nur Syamilah Binti Samsuri

'PPALI-PPALI Delivery Game Contest' Winners

1st Prize

Name
Elsa Grace Indira

2nd Prize

Name
Indra Wijaya

3rd Prize

Name
Nurul Aina

Consolation Prizes

Name
Millah Muflikhatul Khusna
Nur Adibah binti Jani
Li Weiqiang
Png Choon Chew
Lee Jin How
Dhesty Pratiwi
Navira Astadini
Khairul Bahrin
Wong Jhun Ren
Joshua Quek
Dominic Chew Hong Jiun
Syva Yuliani
Raymond Tan
Kenny Lim Kok Twong
Yuni Andriani Girsang
Michael Christian Kurniawan
Loh Mei Fong
Francois Tan
Gina Ho Wen Xin
Rebecca Lee
Kim Zin
Png Shu Sheng
Nur Aliah binti Mohd Jalil
Agus Kurniawan
Clement Loh
Ang Swee Sim
Sze Ying
Rista Nabilla
Tan Wai Theng
Wilaela

Winner's list for 'Gangnam Blues' Movie Passes Contest

Name
Nurul Atiqah Saini
Chan Zi Yuan Kenneth
Chong Siew Yee
Kathryn Fronda
Xu Liyu

Winner's list for Temptation 'Answer & Win Contest'

Grand Prize Winner

Name
Michelle Yap

Consolation Prize Winners

Name
Tan See Mei
Julaida Sairin
Nurhana Nadia Abd. Rahim
Adnan Mohamed
Mun Mansor
Farah Ibrahim
Fadhli Yunus
Rachel Teo
Valerie Lim
Joan Gan
Hanani Hayati
Lok Xiwen
Suhaile Mukahar
Teh Lee Na
Tasha Tan
Arya Wargono
Devika Rahmasari
Andrew B. Osmond
De Vin
Carolina Anita
Ellyana Kusdiarti Walang
Heru Setyawan
Santy Lim
Soimah Hasan
Vannie Roita
Gabriella Sayerz
Rame Manurita Siahaan
Melyani
Ummu Thifal Thifal
Lee Su Xian
Loke Chun Ying
Pei Fang Yong
Benjamin Lian
Candy Cai
Peipei Tay
Wei Lee Tit
Chee Kai Nicholas Soong
Nur Hidayah
Jq Chang
Nekee Loh
Lay Yen Seet
Xue Er Mok
Alexander Go Chee Jian
Esther Chia
Amalina Jasni
Goh Eng Sie
Deborah Kew
Petsy Lim
Ho Hoon Choo
Heidi Lee

Winner's list for ONEderful weekend variety contest week 4

Grand Prize Winner

Name
Ai Ning, Ong

Consolation Prize Winners

Name
Adela, Puspita
Azad Iklas, Ismail
Milisa, Mesiana
Ong, Wei Shan
Rachel Teo, Hui May
Rachel, Liew
Rina Emelia Binti, Mohamad Zull
Siti Hana, Najiha
Ee Vonne, Choong
Yeoh, Joon Kee

Winner's list for ONEderful weekend variety contest week 3

Grand Prize Winner

Name
Sim Lee Siew Suzie, Sim

Consolation Prize Winners

Winner's list for ONEderful weekend variety contest week 2

Grand Prize Winner

Name
Rakhmania, Mochtar
Syarah Shamimi, Mohd Rafi
Tania, Angsana
Abdul Robby, Farhan
Aina , Abd Jalil
Umaimah, Ibrahim
Lee , Yook Thai
Ahmad Assakir, Ahmad Shukri
Muhamad Farid, Mohamad Azali
Su Xian Brenda, Quek
Name
Peter, Lee Eng Peng

Consolation Prize Winners

Name
Amy, Nurcarlina
Aqil, Naim
Chan, Yuet Ching
Chong, Leng
Farah Aisyah, Sazali
Jane, Young
Lilian, Chen
Mohamad Hafis, Bin Abd Latif
Nur Hazira, Wazir
Jakatama, Nandito

Winner's list for ONEderful weekend variety contest week 1

Grand Prize Winner

Name
Affandy, Mohd Zain

Consolation Prize Winners

Name
Yeap, Chew Kim
Abdul, Robby Farhan
Tuveri, Bintang
Goh, Yuan Jin
Natasha, Giovani
Ahmad Zamani, Zahari
Nuramera Balqis, Mohd Kamal
Najwa, Khir
Lokman Hakim, Mohamed Yusoff
Mohamad Azam, Zakaria

'Asian Dream Cup 2014 in Indonesia' Winners

1st Prize Winners

Name
Adinda Nourmadina
Cindy Hapsari
Febby Josephine
Indah Purnamasari
Lussy Rachmawati
Neni Indriany
Yossy Artanti

2nd Prize Winners

Name
Aulia Nur Gaida
Dewi Ayu Pratiwi
Fika Fauzia
Natalia
Trisa Winda Utami

3rd Prize Winners

Name
Anisa Vidyakova Auliya Prameswita
Carolina Tedjapranata
Clarissa Yohanna Suparman
Sally Kimberly
Gabriela

Winner's list for My Love From the Star Snap and Win Contest

Grand Prize

Name
Chee Pei Ling
Chua Xing Zhen

Consolation Prize

Name
Aina Binti Abdul Jalil
Anisah
Chan Zuo-Shan
Ching Yuk Lyn Amanda
Fua Chia Hui
Isabel Chee
Janice Seow Kit Yee
Jennifer Nathalie Soe
Justine Loh Zhi Jun
Katarina Wawa
Lee Mei Yan
Loh Yee Lee
Lynn Ng
Mega Indah Purnamasari
Muhammad Syarif Bin Zainudin
Ng Siew Ping
Noor Hazfalinda Hamzah
Nur Amalina Bte Aziz
Nur Ardila Binte Mohd Zufir
Nur Hazira bt Mohd Wazir
Ranny Prihartiny
Santhiya May Yee
Sheila Chee
Soo Jasmin
Tham Wei Wei
Than Chun Puay
Ting Yik Sin
Yani Anggraeni
Yap Pei Yee
Zoey Chow Kit Mei

Winners for The Master's Sun Watch and Win Contest

Grand Prize

Name
Reenavaathy Kunaskaran

Consolation Prize

Name
Brenda Hew Dong Yan
Chandra Dewi .N
Denise Leong Shi Yuan
Dharshini Kunaskran
Irene Laura
Juwairiyah Abdul Rahman
Nurul Atiqah Binti Abd Jalil
Pak Meng Chin
Wu Xiuhuan
Yannis Ong Yan Ling

Winners for Kim Soo Hyun Asia Tour 1st Memories in Indonesia

Name
Anissa Rianestira
Wantri Fajar Pratiwi

Winners for My Love From The Star Tune-In Contest Giveaway

Grand Prize

Name
Ainatun Nadrah Napiah
Amanda Nicole
Chloe Aimay Yap
Peh Sher Peng

Consolation Prize Winners

Name
Abdul Aziz Halimi Abdullah
Adelene Sim
Aisyah Suhairy
Alia Salleh
Anizah Sahrin
Anggia Sekar Putri
Ang Shu Ting
Ang Soon Siang
Anita Amaliyah
Azmi Arshad
Caroline Tan
Chan Lye May
Chen Ying Jie
Eugenia Teo
Fabian Foo
Felicia Tan
Gary Teo
Ghea Giszelltya
Goh Hwee Ping
Ho Pei Ying
Hiew Vun Yau
Isa Rozhan
Jane Clements
Jesselina Khoo
Joey Yeo
Junko Nakayama
Karen Pang
Khoo Swee Koon
Kuan Fay Lin
Lim Jia Ling
Lim Sin Hui
Li Yuan
Lo Khai Sing
Mary Lee Ai Lan
Mohamad Hafis Bin Abdul Latif
Muhamad Farid Mohamad Azali
Norsilah Anuar
Nur Ain Alia Mohd Norsham
Pan Lai Lin
Ashlynn Tan
Raden Hariyani Susanti
Tay Sok Fong
Tan Yan ching
Tiong Mee Yuk
Tuveri Bintang
Wong Fui Sim
Wong Lai Ling
Yoan Rosalien
Vanna Pradipta
Zenia Felicia
Advertisement